Na chorobę Alzheimera chorują głównie osoby starsze, które przekroczyły 65 rok. Do objawów tej choroby zaliczyć można kłopoty z pamięcią, rozpoznawaniem najbliższych osób, orientacją w terenie, trudności w składaniu zdań, utrata nabytych umiejętności oraz zaburzenia snu.
Osoby cierpiące na Alzheimera wymagają specjalnej opieki, cierpliwości, zaangażowania i ciągłej obecności opiekuna w ciągu 24 godzin przez siedem dni w tygodniu. Niestety nie każdy może sobie na to sobie pozwolić, dlatego coraz więcej osób decyduje się posłać chorych seniorów do Domów Spokojnej Starości specjalizujących się w opiece nad chorymi na Alzhaimera. Jak wybrać najlepszy z nich?
Pamiętajmy o rekomendacjach i pozytywnych ocenach. To one są głównym i najwiarygodniejszym wyznacznikiem prestiżu i profesjonalizmu danej placówki. Opinie znajdziesz wśród znajomych, na portalach w Internecie oraz na wielu forach poświęconych tematyce choroby Alzheimera. Przy wyborze Domu Starości kierujmy się również kwalifikacjami personelu tam zatrudnionego. Zwróćmy uwagę, czy lekarze posiadają specjalizację w leczeniu Alzheimera, na ich doświadczenie oraz rekomendacje i referencje. Dowiedzmy się czy placówka jest dostosowana do potrzeb osób starszych, czy spełnia standardy unijne i czy zapewni dogodne warunki seniorowi.
Dobrym rozwiązaniem będzie także opinia lekarza prowadzącego leczenie osoby starszej. Może on poleci nam dobrą i zaufaną placówkę, gdzie nasz rodzic bądź dziadek objęty zostanie profesjonalną opieką? Nie bójmy się zadawać pytań w domach starości. Możemy poobserwować stosunek personelu do pensjonariuszy, to jak się zachowują i w jaki sposób podchodzą do potrzeb seniorów. Pamiętaj, że zdrowie starszej osoby jest najważniejsze!